Created by Seoregistr
Plánované akce
Naše nabídka
Mělnické vinařství Kraus je rodinné vinařství orientované na produkci kvalitních vín s využitým potenciálem místních podmínek. Vinice leží většinou na vápenitém podkladu vrstev opuky, která je místy překryta hlinitopísčitými náplavami, což ovlivňuje chuť vyráběných vín projevem minerality . Viniční tratě - Klamovka, Liběchovská , Ješovická a Turbovická zaujímají rozlohu 23 ha a leží na západně orientovaných svazích.

V roce 1990 založil na Mělníce Doc.Ing. Vilém Kraus nový podnik „Vinařský dům Bacchus“, zaměřený na produkci štěpovaných sazenic vinné révy a výrobu sudového vína. Po jeho předčasném úmrtí v roce 2004 převzal podnik syn Vilém. Vysokou kvalitu vín dokládají úspěchy na výstavách a soutěžích. Důležitou osobou, která má velký podíl na dnešní podobě vinařství ,byl bezpochyby nejstarší z rodu Krausů - Prof. Ing. Vilém Kraus, CSc., uznávaný odborník a šlechtitel odrůd révy vinné. Za své úspěchy byl vyznamenán prezidentem republiky.

Sortiment je rozdělen do 2 jakostních řad. Základem jsou Cuveé Kraus, lehká, pro běžné příležitosti. Vyšší řada obsahuje odrůdová vína a prémiové cuveé. Sortiment je doplněn dvěma druhy sektů a mimořádnými víny v „top“ edici.
Největší výběr mělnických vín najdete ve Vinotéce U Holečků, která sídlí v historickém centru Mělníka, v ulici Palackého č.p. 137/3, známá také pod názvem Prasečák, v domě s bohatou vinařskou historií a jedněmi z nejstarších sklepů  pod městem nad soutokem řeky Labe s Vltavou.
Vítejte na webu Vinotéky U Holečků