Created by Seoregistr
Plánované akce
Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

Společnost založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský , se synem Lukášem a dcerou Stanislavou si dali do vínku obnovit zašlou slávu a dlouholetou tradici pěstování vinné révy na Kutnohorsku. Vinařství sídlí v klášteře sv. Voršily.

První zmínka o vinařství spadá do r. 1142, kdy se zde usadili Cisterciáci a začali pěstovat vinnou révu, mimo jiné i odrůdu Rulandské modré. Dnes se obhospodařuje 54ha vinohradů na obnovených původních tratích.

Vína vynikají mineralitou a kořenitostí a hlavními odrůdami jsou Rulandské modré, Tramín, Svatovavřinecké, Rulandské šedé, nově odrůda Solaris.

Filozofií je pěstovat révu a další produkty tak, aby se nepoškozovalo životní prostředí. Jako jediné vinařství v ČR získali prestižní certifikát biodynamického zemědělství DEMETER.

V nabídce najdeme vína zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem včetně slámového a ledového a také dva druhy sektů.

Kutnohorská vína jsou pravidelně zastoupena mezi 100 nejlepšími v Národním salonu vín České republiky.
Naše nabídka
Největší výběr mělnických vín najdete ve Vinotéce U Holečků, která sídlí v historickém centru Mělníka, v ulici Palackého č.p. 137/3, známá také pod názvem Prasečák, v domě s bohatou vinařskou historií a jedněmi z nejstarších sklepů  pod městem nad soutokem řeky Labe s Vltavou.
Vítejte na webu Vinotéky U Holečků