Created by Seoregistr
Plánované akce
Vinařství Luděk Vondrák - Mělník

Vinařská oblast Čechy, podoblast mělnická

Pěstované odrůdy bílé: Ryzlink rýnský, Kerner, Rulandské šedé, Tramín červený, Pálava, Műller Thurgau

Pěstované odrůdy červené: Svatovavřinecké, Rulandské modré, Modrý Portugal

Rodinné vinařství bylo založeno v roce 1996 Bc. Luďkem Vondrákem. Postupně bylo rozšířeno z 1,8 ha na současných 13 ha vinic. Ty se rozkládají na kamenito-opukových půdách jižních svahů poblíž řeky Labe, která příznivě ovlivňuje jejich mikroklima. Motto Luďka Vondráka je, že víno se dělá ve vinici.
Od řezu révy vinné přes celoroční ošetřování vinohradu to vše, ve spojení s kvalitními evropskými odrůdami, vede k výrobě špičkových přívlastkových vín. Další věcí, která jej odlišuje od ostatních komerčních vinařství je, že se bezhlavě nepouští do klučení starých vinic a výsadby vinic mladých, dávajících vína řídká bez známek terroir. Naopak využívá vinic i přes 30 let starých, kde pečlivě obhospodařuje každý keř.

Jako zvláštnost, se kterou se ve vinařství pana Vondráka můžete setkat, jsou jeho zdařilé botrytické výběry z Ryzlinků či Kerneru.
Naše nabídka
Největší výběr mělnických vín najdete ve Vinotéce U Holečků, která sídlí v historickém centru Mělníka, v ulici Palackého č.p. 137/3, známá také pod názvem Prasečák, v domě s bohatou vinařskou historií a jedněmi z nejstarších sklepů  pod městem nad soutokem řeky Labe s Vltavou.
Vítejte na webu Vinotéky U Holečků